zęby do łyżek maszyn budowlanychPowszechnie stosowane zęby do koparek, zaliczające się do osprzętu maszyn budowlanych, wykonane są ze stalowych materiałów, które zapewniają działanie maszyn budowlanych nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Opływowy kształt adaptera (nakładki) zęba do łyżki koparki umożliwia natomiast dokładniejszy wykop gruntu. Cechuje je też trudnościeralność oraz zwiększona wytrzymałość konstrukcyjna, przydająca się przy intensywnych pracach budowlanych na zewnątrz.

Zęby te, montuje się w miejscu roboczym, np. łyżek do koparek JCB, Caterpillar, Case, New Holland, Komatsu czy Volvo.

Umożliwiają one również kopanie w ziemi lub w kamieniu oraz nabieranie ciężkich materiałów przy pracach budowlanych. Swoją budową rzeczywiście przypominają zęby, które dzięki ostrej strukturze, dają możliwość łatwego nabierania danej zawartości. Użytkowanie zębów do koparek gwarantuje wieloletni staż eksploatacji. Sprawdzą się one w pracach wykopowych i budowlanych, także podczas ekstremalnych warunków pogodowych. Ich starannie wykonana konstrukcja gwarantuje długotrwałą żywotność w trakcie ich użytkowania.

Budowa zębów do łyżek koparek

Składową zęba do łyżki jest zabezpieczenie, w którym zawiera się klin wraz z pierścieniem o danym rozmiarze. Numer części definiuje się poprzez elementy systemu zębowego, takie jak:

- średnica,

- długość klina znajdującego się w zębie.

Zęby do koparek JCB, Cat, Volvo, Kubota, New Holland, Case, Bofors, Komatsu

W sprzedaży posiadamy systemy zębowe do takich maszyn budowlanych, jak Caterpillar czy JCB, Volvo, Kubota, Komatsu, New Holland, Case oraz BOFORS.

Dystrubuujemy modelami takimi jak:

  • - adapter zęba ESCO V13 JCB, Case
  • - adapter zęba J200 Caterpillar 426, 436, 438
  • - nakładka zęba Caterpillar J350
  • - ząb ładowarkowy BOFORS
  • - ząb skrajny prawy JCB 3CX, 4CX
  • - ząb środkowy dwustronny JCB MINI 8030ZTS, 8025ZTS

Systemy te, cechuje wysoka precyzja wykonania, jak i niska tolerancja między adapterem, a zębem (dająca ich pełne dopasowanie). Z racji tego, że jak każdy element, zęby również ulegają wpływom czasu i najzwyczajniej w świecie – zużywają się, dlatego już na wstępie, warto postawić na solidne wykonanie systemów zębowych, które oferujemy Państwu w naszej sprzedaży.