wymiana filtrów i oleju w koparceDbanie o maszynę budowlaną to bardzo ważny aspekt poprawnego jej działania. Wielu użytkowników maszyn budowlanych zadaje pytanie, czy trzeba wymieniać olej i filtr w silniku koparki? Oraz jak często powinno się wymieniać oleje w pozostałych układach hydrauliczno przekładniowych?

Wymiana oleju i filtrów w koparce

Odpowiedź jest prosta, aby utrzymać wysoką jakość swojej maszyny powinno się wymieniać olej i filtry w silniku koparki co 500 mtg, a w pozostałych układach co 1000 - 2000 mtg.

Jaki olej zastosować w koparce

Przeprowadzając konserwację koparki należy stosować wyłącznie wysokiej jakości oleje o podwyższonych parametrach pracy. Maszyny te bowiem często pracują w skrajnych warunkach i jeżeli zastosujemy niskiej jakości olej może to skutkować obniżoną żywotnością silnika. 

Wymiana filtrów w koparce

Równie istotna co wymiana oleju jest również wymiana filtrów. Musimy pamiętać aby stosować filtry renomowanych producentów gwarantujących wysoką jakość. Poprzez wymianę filtrów sprawiamy, że maszyna odzyskuje świeżość i jest gwarantem dłuższej pracy w jej optymalnym stanie. 

W ofercie firmy ARP-Części znajdą Państwo profesjonalne oleje oraz filtry do koparek od renomowanych producentów. Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas produktami oraz do kontaktu w razie pytań!