gąsienice do maszyn budowlanychCoraz częściej mamy do czynienia z koparkami, w których stosowane są gąsienice gumowe. W porównaniu do standardowych podwozi koparek pozwalają one uniknąć skomplikowanych i drogich napraw. W przypadku zużycia gąsienic po prostu się je wymienia na nowe egzemplarze.

Demontaż zużytej gąsienicy

Zaczynając demontaż zużytej gąsienicy musimy pamiętać o sprawdzeniu pozostałych elementów układu jezdnego takich jak koła napędowe, koła napinające czy rolki jezdne. Elementy te muszą być w 100% sprawne, bowiem jeżeli pozostawimy uszkodzone elementy i nałożymy nową gąsienice stwarzamy zagrożenie dla operatora oraz osób postronnych na placu budowy.

W jaki sposób naciągnąć gąsienice

Po założeniu nowej gąsienicy musimy odpowiednio ją naciągnąć. Ma to bardzo kluczowe znaczenie przy jej optymalnej pracy. Gdy gąsienica będzie słabo naciągnięta może to powodować problemy z jazdą maszyny, a zbyt mocno naciągnięta może po prostu się zerwać. Producenci gąsienic zalecają optymalny naciąg na poziomie od 10-20mm. Podczas użytkowania naciąg może się luzować dlatego bardzo ważne jest systematyczne sprawdzanie naciągu.

W naszym sklepie wśród wielu produktów znajdą Państwo między innymi profesjonalne gąsienice do koparek.