jak dobrać olej do maszyny budowlanejWybierając olej do silnika wystarczy jest znać parametry jakościowe oraz lepkości oleju według zaleceń producenta maszyny. By wybrać odpowiedni olej do silnika należy zwrócić uwagę na pierwszą liczbę w nazwie, która określa lepkość płynu, np.: 5W/30, 10W/40. Pierwszy przykład wskazuje na przydatność oleju w niskich temperaturach (np. w warunkach zimowych). Im mniejsza wartość liczby pierwszej, tym lepsza skuteczność oleju na działanie mrozu. Liczba druga natomiast, wskazuje na lepkość oleju w temperaturach wysokich – im wyższa, tym olej w tych temperaturach jest gęstszy.

Dobór oleju Fuchs do maszyn budowlanych

Wśród dostępnych olei Fuchs do maszyn budowlanych, wybrać możemy oleje m.in. silnikowe, hydrauliczne, przekładniowe czy wielofunkcyjne. Szukając środków smarnych firmy Fuchs, możemy wybierać spośród wielu rodzajów produktów, które firma zgromadziła przez ponad 85 lat doświadczeń w tej branży. Firma ta, posiada w swej ofercie, oleje przekładniowe o różnych parametrach, dostosowanych do współczesnych skrzyń biegów.

Oleje te powinny być starannie dobierane pod względem wszelkich wymagań przekładni. Oleje w manualnych skrzyniach biegu, m.in. smarują łożyska, zmniejszają tarcie między zębami przekładni, pozwalają na płynną zmianę biegów, zabezpieczają elementy skrzyni biegów przed szkodliwymi czynnikami oraz odprowadzają ciepło. Zaś oleje w automatycznych skrzyniach biegów, wymaga się, aby spełniały wysokie parametry oleju hydraulicznego. Źle dobrany olej do skrzyni automatycznej skutkować może wysokimi kosztami naprawy skrzyni biegów.

Jaki olej do koparki wybrać

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą olejów marki Fuchs do maszyn budowlanych. Jeżeli mają Państwo problem z dobraniem odpowiedniego oleju do maszyny budowlanej - koparki, ładowarki, koparko-ładowarki czy minikoparki to zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści doradzą Państwu najlepszy produkt z oferty firmy Fuchs!