filtry silnikowe do koparek, ładowarekFiltry silnikowe, to składowy element układu smarowania w pojazdach mechanicznych. Olej, by mógł spełniać swoje funkcje podczas działania w silniku, musi być filtrowany pomimo zanieczyszczeń tam występujących. Nieczystości, jakie mogą się pojawić wewnątrz silnika, dzielimy na organiczne i nieorganiczne. Te pierwsze, to produkty utleniania i resztki po niespalonym paliwie. Zaś nieorganiczne, to przede wszystkim cząsteczki pyłu w powietrzu, a także cząstki metali. Filtry silnikowe do koparek, ładowarek i minikoparek, podobnie jak te do samochodów dzielą się na różne typy, które pełnią różne funkcje. Filtry do koparek i innych maszyn budowlanych można podzielić na wiele rodzajów.

Rodzaje filtrów silnikowych

Filtry silnikowe, ze względu na ich działanie, możemy podzielić na:

- przegrodowe,
- powierzchniowe,
- energetyczne,
- złożone,
- pełnoprzepływowe,
- pomocnicze (magnetyczne).

Filtry silnikowe do koparek, ładowarek, minikoparek

Filtry silnikowe do koparek, którymi dysponujemy w naszej ofercie produktowej, to między innymi: filtry oleju silnikowego JCB 2CX 3CX 4CX do skrzyni biegów, występujące w oryginale, pasujące do modeli maszyn, takich jak: 520-50, 420. W ofercie zawierają się też filtry marki Donaldson, Perkins, czy też Caterpillar HiFi i Volvo HiFi. W swojej ofercie posiadamy także filtry oleju silnikowego do ładowarki teleskopowej i wózków widłowych JCB, filtry oleju silnikowego JCB MIDI, filtry oleju silnikowego Caterpillar Mann (pasujący między innymi do modeli: 515, 518, 525) oraz filtry oleju Kubota i Komatsu WB91R-2 i Case CX15. Oferujemy różnego typu filtry do koparek, ładowarek czy minikoparek, które doskonale sprawdzą się w maszynach różnych producentów.

Filtry silnikowe do maszyn budowlanych zawierające się w naszym asortymencie, to również filtry powietrza i kabinowe, czy też filtry hydrauliczne oraz paliwa, które zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń docelowo do paliwa. Filtry powietrza pełnią natomiast funkcję oczyszczania powietrza zasysanego do silnika (do komory spalania). W maszynach budowlanych swoje zastosowanie znajdują, między innymi filtry powietrza suche. Te filtry silnikowe, doskonale sprawdzą się w koparkach, ładowarkach, minikoparkach firm takich jak: Case, Komatsu, Kubota, JCB, New Holland, Volvo i Caterpillar. Należy pamiętać o regularnej wymianie filtrów w pojazdach mechanicznych, wówczas gdy wystąpią już widoczne ślady eksploatacji.

Zalecamy wówczas zapoznanie się z ofertą na naszej stronie i wybór filtrów do koparek, ładowarek czy minikoparek odpowiednich do Państwa potrzeb.