czujniki ciśnienia oleju do maszyn budowlanychCzujniki ciśnienia oleju to fabrykat szeroko stosowany w schematach jezdnych pojazdów budowlanych. Czujniki ciśnienia doskonale sprawdzą się w automatyce przy produkcji przemysłowej, jak i budynkowej czy budowlanej. Pełnią one funkcje pomiarowe, dzięki czemu wiadomy jest poziom napełnienia zbiornika, natężenia przepływu czy też kontroli w instalacjach mechanicznych. Mierniki te, służyć mogą również do pomiaru ciśnienia hydrostatycznego.

Przetworniki temperaturowe przesyłają zaś informację o temperaturze w danym systemie, zamieniając dane w wartość zrozumiałą dla systemu komputerowego. Sensory ciśnienia natomiast pozwalają na detekcję natężenia służącą do pomiaru ciśnienia.

Czujniki ciśnienia oleju JCB, Perkins, CAT, Case, New Holland

W ofercie firmy ARP-CZĘŚCI znajdą Państwo szeroki wachlarz czujników, w tym czujników ciśnienia, gaszenia, temperatury, stopu, a także czujniki zbliżeniowe. W naszym asortymencie znajdują się czujniki, które pasują do takich modeli maszyn, jak:

JCB, Perkins, Caterpillar, Case, New Holland

Modele te, znajdą Państwo pod następującymi numerami katalogowymi:

  • - czujnik ciśnienia oleju skrzyni JCB 3CX, 4CX - 701/43700 OEM
  • - czujnik ciśnienia oleju silnikowego JCB 2001-2005 - 701/80327 Z
  • - czujnik ciśnienia oleju Caterpillar 430D, 908, M315 - 2537910 OEM
  • - czujnik ciśnienia oleju skrzyni Case 580ST, 695ST - 87705716 OEM
  • - czujnik ciśnienia oleju silnikowego JCB Perkins AR, AK - 701/80225 Z

Czujniki ciśnienia oleju do maszyn budowlanych

Czujnik ciśnienia oleju to proste w swojej budowie urządzenie, które pełni niezwykle istotną funkcję. Jego zadaniem jest pełen monitoring ciśnienia oleju. Ważnym jest, aby czujnik ciśnienia oleju dobierać analogicznie do typu silnika. Każdy jeden czujnik, wykalibrowany jest pod inną specyfikę pomiarową, co zależy od rodzaju silnika i panującego w nim ciśnienia.

W wypadku niskiego ciśnienia oleju w układzie smarowania silnika, zapali się odpowiednia kontrolka, a czasami wystąpi również sygnał dźwiękowy. W sytuacji, gdy prawdopodobny jest przeciek w czujniku ciśnienia oleju, kontrolka zapala się przy niskich obrotach, a gaśnie przy wysokich. Postój pojazdu mechanicznego nie powinien wpływać na przeciek czujnika oleju. Natomiast jego wymiana, wskazana jest, gdy sensor ten, przecieka lub jest uszkodzony.